Dette er hvordan jeg plejer at gøre det.
http://exp.roskvist.net/Stik_1.JPGHer kan du se et stik, og jeg ville brække det der streget over, for det er bare en ekstra bøjle til at holde kablet.
http://exp.roskvist.net/Stik_2.JPGHer kan du se stikket efter bøjlen er pillet af.
Den røde "skruetrækker" skal bruges nedefra til at liste den bøjle, der er mærket med blå af. - Her skal du være forsigtig, for bøjlen knækker nemt.
http://exp.roskvist.net/Stik_3.JPGHer kan du se det adskiltede stik.
Så kan du bare løfte kablet af. Du skal starte i den ene side, og så trække lidt sidelæns/opad - Hvis du trækker for meget opad, kan benene godt finde på at følge med op, men de kan bare sættes i igen.
Nu er stikket løst, så flytter du det bare derop, hvor du vil have det, og sætter det sammen ( husk at den røde ledning skal være i den rigtige side. ) - når du samler stikket, kan du ikke trykke det helt sammen, men du samler det som du kan, og derefter tager du et stykke træ, eller noget andet der er lige så bredt som stikket, og så kan du forsigtigt banke stikket sammen.
Hvis der er noget, hvor du ikke ved hvad jeg mener, må du lige spørge.
Jeg håber at du kan bruge vejledningen. Men du kan altså også købe ledningerne i edbbutikker, i den længde, og med stikkende hvor du vil have dem. De laver dem selv.