Avatar billede mikaelandresen Nybegynder
17. september 2004 - 16:29 Der er 1 kommentar

Problemer med trådløs forbindelser med Ovislink WMU 9000 VPN

JEg har lige fået mig en Ovislink WMU 9000 VPN router. Den kanalt muligt fint med printerserver osv, og det virker når jeg kører på LAN. Men jeg har en bærbar med indbygget wireless 54mbit g version og en med usb plug b-version. Usb pluggen kan godt finde routeren men ikke bruge den, selvom den "logger" på den. Den anden bærbare kan slet ikke finde den.. jeg er totalt lost og novice på området og har brug for en der kan hjælpe mig.. gerne via MSN
Avatar billede jesperthomsen1980 Nybegynder
18. marts 2005 - 15:50 #1
Har du stadig routeren?
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester