20. september 2004 - 15:48Der er
4 kommentarer og 1 løsning
Opdatering af felt
Har en lille problem, da jeg har glemt hvordan man skal gøre dette. Jeg har oprettet en formular som er færdig. Nu mangler jeg en ekstra datafelt Da jeg havde glemt denne i første omgang. Jeg har nu oprettet den ekstra felt I tabel og forespørgsel. Jeg går nu ind i formular design. Der er det så jeg ikke kan huske Hvordan jeg opdaterer min feltliste, så jeg kan tilføje den som jeg glemte.
Virksomheder er på vej fra store sprogmodeller, der svarer på spørgsmål, til AI-agenter, der kan udføre opgaver på egen hånd. Det gør teknologien mere nyttig – og langt mere risikabel.
Ja har haft den lukket, og den nye oprettet er ikke på feltlisten. Har fået engang at vide at man skal ind i postkilde, men ved ikke hvad man skal gøre der.
Ja, hvis du har en SQL-sætning direkte på postkilden, så skal den også rettes. Det gør du ved (i designvisning) at stille markøren i postkilden, hvorfter du klikker på knappen til højre med de 3 prikker. Herefter åbnes forespørgselsgeneratoren og du kan nu tilføje de felter, som mangler.
da du sagde, at du havde rettet forespørgslen, troede jeg bare, at det var denne, du mente :o)
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.