Avatar billede dcheng Novice
29. oktober 2004 - 12:40 Der er 1 kommentar og
1 løsning

ATX men agerer som AT

Jeg har lige geninstalleret en windows 2000 sp4 på min bærbar.. Det er en ATX bærbar men windows agerer som en AT maskine ... hvordan kan jeg få windows til at agere som atx igen?

Jeg kørte tidligere windows xp hvor den kørte som en drøm.. men da jeg har opdaget at xp ikke under støtter de programmer jeg bruger er jeg hoppet tilbage til 2000.
Avatar billede peet-49 Novice
29. oktober 2004 - 12:46 #1
APM i strømsyring skal være aktiveret-ACPI i bios skal være enable.
Avatar billede rkhdk Nybegynder
29. oktober 2004 - 13:04 #2
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester