Avatar billede bluefox22 Nybegynder
02. november 2004 - 23:20 Der er 1 kommentar

Min comport er væk

Min kortlæser kan pludselig ikke finde en ledig comport.
Når jeg laver fejlsøgning på emnet, kan jeg konstatere at alle porte virker ok, men programmet skriver alligevel at den ikke kan finde porten.
Hvad gør jeg nu ?
Avatar billede levich Nybegynder
03. november 2004 - 12:11 #1
Check om com-porten er slået til i BIOS'en og er enabled (uden fejl) under system -> enhedshåndtering. Hvis det stadig ikke virker, så prøv at koble noget andet hardware i COM-porten, for at se om det er din kortlæser der er defekt.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester