18. november 2004 - 13:44Der er
2 kommentarer og 1 løsning
Kontaktpersoner i Outlook 2003
Vi har 5 klienter med SBS exchange server samt outlook 2003 på alle klienter. Vi har fælles kontaktperson kartotek. Når man højreklikker på det og vælger fanebladet "Outlook-adressekartotek". Herinde er en checkboks der hedder "Vis denne mappe som adressekartotek til emails". Mit problem er så: Hvorfor kan jeg kun aktivere denne på de 4 klienter og så ikke den 5´?? De er alle oprettet som administratorer.
De fleste virksomheder har efterhånden bevist, at AI virker.
Pilotprojekter leverer resultater. Medarbejdere bruger generative AI-værktøjer. Nye use cases dukker op på tværs af organisationen.
Det var helt rigtigt. Underlig den ikke havde aktiveret sig selv på den ene af 5 computere. Men smid lige et svar så du kan få dine points. Tak for hjælpen.
Velbekomme, jeg så i et andet spørgsmål problemet løst på denne måde. Årsagen kender jeg desværre ikke.
Go Weekend. c",)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.