Avatar billede thoisen Nybegynder
30. november 2004 - 09:48 Der er 2 kommentarer

Forkert ikon på proceslinien

Jeg har lige opdateret min Microsoft Outlook til 2003. Det virker fint. Dog er der et lille problem der nager mig. I proceslinien helt nede til højre ved siden af uret kommer Outlook ikonet op som det skal når Outlook startes, dog er det det gamle Outlook ikon og ikke det nye? Hvordan ændrer jeg det?

Samtidig kommer der også to outoook ikoner op på proceslinien til venstre, ved godt jeg kan slette dem. men ville være rart at finde en måde man kunne få installationen til at forløbe korrekt på.
Avatar billede hedegaard1 Nybegynder
30. november 2004 - 09:58 #1
Afinstallere din gamle office og derefter installere office2003 på ny...
Avatar billede thoisen Nybegynder
30. november 2004 - 13:01 #2
Det er korrekt.. men det er ikke en mulighed for mig, skal køre installationen med den gamle office liggende på maskinen. Tænkte på om det var muligt at ændre ved noget i registreringsdatabasen.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester