Avatar billede brian0905 Nybegynder
02. december 2004 - 13:24 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Hvilket program kan jeg benytte ?

Hej alle,

Jeg er løbet ind i et problem (eller gør det meget snart) jeg har noget software jeg gerne vil have lavet manualer til på flere sprog, og compileret .chm filer (hjælpefiler), men jeg gider ikke have 10 word dokumenter, et for hvert sprog, og så konvertere disse word dokumenter til html help filer... processen er simpelten for tidskrævende, da jeg hver gang jeg har en ændring i mit produkt skal lave ændring i hver manual, nye screenshots med videre. Jeg tænkte at der sikkert må være nogle udviklere der har samme problem, eller kender noget software der kan hjælpe mig... Det jeg er på udkig efter er sådan set et "One Source Publishing System"
Avatar billede majsmarken Nybegynder
02. december 2004 - 16:36 #1
Avatar billede brian0905 Nybegynder
03. december 2004 - 10:46 #2
hmm....smart nok
Avatar billede roenving Novice
05. december 2004 - 07:34 #3
-- men så er det vel majsmarken, som skal nyde godt af pointene ?-)
Avatar billede majsmarken Nybegynder
06. december 2004 - 07:40 #4
Skip...
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester