20. december 2004 - 22:09Der er
7 kommentarer og 1 løsning
Farvefejl på fladskærm
Jeg ved ikke om min skærm har fået et tryk eller hvad eller hvad det kan være. Der er en rundt område på min skærm til min bærbare hvor farverne ikke bliver helt korrekte. De er nærmest lidt blege og mest af alt ligner det en fedtplet, uden dog at være det. Hvad kan det være kan et område pixels godt få en fejl eventuelt ved tryk eller andet ?
Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.
det er svært at vudere, sådan noget skal ses.. men hvis man kan se en bue i plastikket (skærmen, ) ja, så er er en fejl..! Har du stadig garanti, så gå ned med den.!!
Det er faktisk ikke selve den yderste del af skærmene der er stødt og bulet. Det er pixel fejl der er blege i et fingernegls stort område. Men jeg har skrevet en henvendelse til Zepto. Spændt på at høre hvad de siger
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.