I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
ea4000>Hvis det er, hvad man fylder i året skal du bruge =ÅR(IDAG())-ÅR(A1) som sjap foreslår. Grunden til, at du ikke får det til at virke er nok, at du skal formatere cellen til standard-formatet.
janvogt > Jeg tror også alder var med i det oprindelige spørgsmål, men efter der var svaret på det, blev spørgsmålet ændret til (eller der bel stillet et nyt spørgsmål, der går på antal år i løbet af året).
ea4000 > Hvad får du af fejlmeddelelser, eller hvad er grunden til at du siger det ikke virker?
ea4000 > I betragtning af at du gerne vil belønne os begge, så synes jeg egentligt, at jeg har fået ret mange point! Jeg opretter lige et nyt spørgsmål, hvor jeg overfører 30 point til janvogt. OK?
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.