hvordan optimer man best så man for flest mulige besøgende?
HejHar oprettet spørgsmålet først her http://www.eksperten.dk/spm/589433 da jeg havde overset at man kunne skrive under søgemaskiner. Så rykker det her til.
Jeg sidder sammen med en ven og er ved at stable et forum på benene. Det forum vi er ved at skabe er der efter hvad jeg kan finde kun 1 af på nettet og det har 13 tilmeldte bruger over 4-5 måneder. Når det skal være dansk. Så derfor ville vi starte noget unik op til glæde for mange inden for emnet. Jeg kan det svære ikke vise hvordan det hele ser ud da vi stadi er ved at lægge sidste hånd på det. Så for at vi ikke for bruger ind inden vi er helt færdige ville jeg ikke skrive linket her.
Til selve spørgsmålet.
Hvordan optimer jeg det best så jeg for flest muligt besøgende. Her til at starte op med skal budskabet jo ud at der er et ny startet forum, og med tiden går det jo fra mund til mund.
Men hvad for ting skal jeg gøre?
Jeg er ikke interseret i banner byt da det jo ville betyde at vi skal have banner fra nogen andre på forumet. Ville jo se meget grimt/dumt/uprof ud at have banner byt i denne sammenhæng.
Gerne links til de artikler som kan bruges til noget og ikke kun for at folk kan få nogen point for at jeg læser det ;-)
Hvor skal man starte og hvad skal man igennem?
Mvh Kim
