Avatar billede melange Nybegynder
22. februar 2005 - 15:07 Der er 5 kommentarer og
2 løsninger

billede af atombombe - i *god* kvalitet!

ok - jeg kan også godt lave en billedsøgning på google - men lige nu synes jeg ikke at jeg kan finde hvad jeg skal bruge.

Jeg leder efter et stort billede af en padehattesky som opfylder følgende krav

1) Kvaliteten skal väre god! Det skal kunne tåle at blive printet ud på et A3 papir og stadig se fornuftigt ud

2) Der skal meget gerne väre en paddehat og ikke bare en stor eksplotion som fx her: http://www.hehua.org/images/new/abomb.jpg

3) Paddehatten skal väre stor på billedet - det duer ikke med en stor eksplotion, men kun en lille paddehat - som fx her: http://www.daubmeier.de/philip/art/wallpapers/abomb_IvyKingwp.jpg (og tekst må der selvfølgelig heller ikke väre)

Til gengäld behøver det ikke väre i farver

på forhånd tak
Avatar billede -bartfreak Nybegynder
22. februar 2005 - 15:18 #1
Avatar billede -bartfreak Nybegynder
22. februar 2005 - 18:16 #2
er det det du skal bruge..??
Avatar billede melange Nybegynder
22. februar 2005 - 18:31 #3
mjaa - det kan de vel godt. men jeg venter altså lige for at se om der kommer mere.
Avatar billede melange Nybegynder
23. februar 2005 - 00:02 #5
ravnemor << jeg må desvärre sige at jeg tvivler meget stärkt på dine billeder vil se godt ud på et A3-ark :) et gät ville väre at artfreak's billeder er en nedre gränse for hvad jeg kan bruge
Avatar billede -bartfreak Nybegynder
23. februar 2005 - 09:34 #6
jeg skal nok tage nogle billeder, næste gang jeg fyre en af..*G*
Avatar billede htmlkongen Novice
23. februar 2005 - 11:28 #7
http://www.nv.doe.gov/news&pubs/photos&films/Images/photolib/8X10/XX71.JPG

Høj kvalitet i sort/hvid, dog tvivl om explosionen...

:)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester