Avatar billede rar_jacobsen Nybegynder
23. februar 2005 - 06:09 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Problemer med Plextor PX-712SA

Hej -

Jeg har lige erhvervet mig en dvd brænder og har sat den i min comp. Nu er mit problem at jeg ikke kan få lov at brænde noget. Den finder dvd-drevet og læser også ganske fint dvd-film, men jeg kan ikke brænde fra det. Det er som om den ikke har identificeret det som en brænder.

Hvad kan jeg gøre ?!
Avatar billede daqar Nybegynder
23. februar 2005 - 12:02 #1
Fik du ikke en masse software med brænderen? Jeg har en magen til...præcis den samme..den virker upåklageligt! Du skulle gerne have fået Nero og PLexTools med som en del af software pakken.
Avatar billede rar_jacobsen Nybegynder
24. februar 2005 - 11:58 #2
Den er købt som Bulk, da jeg læste at der ikke skulle bruges driver i XP.

Men jeg må så også lige sige at jeg har fået den til at virke nu, jeg ved ikke om det var en bios-update der gjorde udslaget, men den virker.

Så jeg lukker igen
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester