Avatar billede sendell Nybegynder
06. marts 2005 - 21:48 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Automatisk installering af programmer

Jeg savner et program der kan installere alle mine småprogrammer for mig på en gang når jeg sætter en cd/dvd i efter jeg har formateret. Jeg har installeret norton ghost, men det ser ikke umiddelbart ud til det kan klare opgaven. Nogle der kender et program der kan klare det ??
Avatar billede dragonknight Juniormester
07. marts 2005 - 00:55 #1
Du har 2 spørgsmål omhandlende det samme spørgsmål åbne, og det er ikke hensigtsmæssig, så du bør lukke det ene.

http://www.eksperten.dk/spm/597532
Avatar billede james_t_dk Juniormester
07. marts 2005 - 06:57 #2
Slipstream det hele til en pakke der bare bliver installeret (kun hvis du bruger XP)
Avatar billede james_t_dk Juniormester
07. marts 2005 - 06:58 #3
glemte linket: http://unattended.msfn.org/

Og se så lige at få lukket de spørgsmål.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester