Avatar billede christoffer535 Nybegynder
09. marts 2005 - 13:58 Der er 2 kommentarer

Port farwarding

Jeg har et problem med port forwarding på en netgear wireless router. Jeg har et netværk med 2 computere hvor jeg gerne vil ha en række porte åbnet. Det er heller ikke noget problem at gøre det for den ene computer, men hvis jeg prøver at åbne for begge 2, siger den at der er en port konflikt.

Hvad kan jeg gøre?

På forhånd tak.
Avatar billede ravsted-dk Nybegynder
09. marts 2005 - 14:08 #1
Du kan ikke dele den samme port to gang, så skal du vælge en anden port
Avatar billede leif Seniormester
09. marts 2005 - 14:24 #2
Eller have flere eksterne IP adresser !
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester