16. april 2005 - 00:13Der er
8 kommentarer og 1 løsning
smart recover
Hej ! Jeg har slettet nogle billeder fra min computer og vil gerne gendanne dem igen . Jeg har fået fat i et smart recover program som skulle kunne klarer mit problem men hvordanbruger jeg det. Skal jeg have kameraet sat til computer imens jeg kører programmet ?
Brug af AI afslører de svagheder, virksomheder allerede har opbygget gennem års cloud-transformation, nye SaaS-løsninger og fragmenterede sikkerhedssystemer.
1. jo mere du arbejder og skriver til din disk (hvorpå billederne lå) jo større risiko er der for de bliver overskrevet, så det bedste du kan gøre er at tage din disk ud, sætte den i en kammerats maskine og derfra søge din disk igennem og se om den kan finde de slettede billeder, kender ikke det omtalte program, men bruger ofte selv getdataback fra runtime.org findes både til NTFS og FAT32 partioner, og i trial udgaven kan man genskabe en fil adgangen, så er det kun 10-20 bilelder ville jeg benytte det ptogram, er det betydligt flere ville jeg overveje om en licens ikke var smartere *S* (så er denne begrænsning der ikke)
Du starter bare programmet, og peger dens søgning til den partition, hvor filerne ligger. Den vil så gennemsøge partitionen for slettede filer, og når den er færdig, så vil den vise dig hvad den har fundet. Det er så op til dig, at vurdere, om dine billeder er imellem.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.