03. maj 2005 - 16:31Der er
13 kommentarer og 1 løsning
forbliver outlook express intakt efter??
Forbliver outlook express intakt efter en repair af XP, kan ikke kopiere mail`s, og der ligger over 2000 af dem, jeg har ikke tid til, at kopiere hver enkelt mail.
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
garenti gives ikke ;) men jeg har flere gange lavet reapairs hvor mails'ne har været intakte bagefter (har ikke oplevet det modsatte)du ka fiske dbx filerne ud af bagvejen og så impotere dem ind igen bagefter stien er:. C:\Documents and Settings\BRUGERNAVN\Local Settings\Application Data\Identities\{4474B6D8-0D25-42E2-B932-3FCC5541FF3C}\Microsoft\Outlook Express
Jeg må ringe til kunden, der er mange brugere på systemet, mener heller ikke, at have tabt noget i outlook før. Smid lige et svar, så jeg kan få lukket.
en anden måde hurtigt at kopiere alle mails på:. stil dig i inbox/sendt, marker alle mail control+a derfra træk dem over i en mappe, du har nu alle mails liggende som enkelt mails med navnet *.eml og du ka trække dem ind igen bagefter.
Takker for respons-kunden må selv tage bacup af deres div. der er et hav af mapper med lige så mange mail, skal jeg kopyere alt det inden repair, sidder jeg her om 3 timer endnu.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.