Avatar billede mach3 Nybegynder
30. maj 2005 - 15:38 Der er 1 løsning

Tilslutning af TFT nummer 2

Jeg har to TFT'er hvor kun den ene er tilsluttet lige nu. Begge skærme har DVI, men mit grafikkort har kun en enkelt DVI udgang og en enkelt VGA udgang (6600GT).

Jeg har med grafikkortet modtaget en VGA --> DVI konverter. Spørgsmålet er, om jeg skal tilsklutte skærm nummer to direkte til VGA eller om jeg skal anvende konverteren og så tilslutte den til DVI.

Hvad skal jeg gøre?
Avatar billede john.doe Nybegynder
31. maj 2005 - 08:15 #1
du kan godt tilslutte den til vga.
Billedet vil blive lidt ringere men
stadig ok.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester