Avatar billede kennith Nybegynder
31. maj 2005 - 12:14 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Indstillinger for trådløst net Windows Server 2000

Jeg har lige til min skræk konstateret at der i Active Directory på Windows 2000 server ikke er mulighed for at konfigurere de trådløse indstillinger for klienterne, ligesom i 2003. Hvordan får jeg ssid mm. skubbet ud til mine klienter?
Avatar billede screem_brille Novice
31. maj 2005 - 18:58 #1
kan du ikek hente de ADM til netop dette fra SP1 filen til 2003 ? (bare et bud, vedfaktisk ike om det er muligt, men knne nemt forestille mig det)
Avatar billede screem_brille Novice
23. juni 2005 - 02:32 #2
kan man forvente noget feedback ?
Avatar billede kennith Nybegynder
27. juni 2005 - 13:17 #3
Jeg undskylder mange gange jeg har ikke set den første post, og jeg har ikke haft mulighed for at svare på den anden før nu.

Jeg har forsøgt at udtrække alle adm filer fra en 2003 med SP1 og importere dem på den pågældende server desværre ligge denne funktion ikke i nogen af de administrative templates.

Beklager igen den lange/manglede resons

Kennith
Avatar billede kennith Nybegynder
03. september 2005 - 18:48 #4
jeg lukker spm.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester