Avatar billede Cyberdata.dk Praktikant
01. august 2005 - 18:48 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

Ændring af Sigma regnskab

Jeg vil gerne ændre sigmaregnskab så det også kan lave en lagertælling og lager beløb i lager udskriften?
Avatar billede hnteknik Novice
01. august 2005 - 21:38 #1
snak med sigma selv, det er hendes søn, der har programmeret det.
han vil sikkert gerne høre om dine ændringsforslag.
Avatar billede Cyberdata.dk Praktikant
02. august 2005 - 00:35 #2
hej hnteknik- jeg har skrevet en mail til dem, før jeg skrev en mail hertil, men af erfaring bliver det ikke udført med det samme, så derfor var jeg lidt hurtig da jeg skal bruge det nu!
Avatar billede Cyberdata.dk Praktikant
02. august 2005 - 00:37 #3
men ellers et kanon godt regnskabsprogram, hvsi man lige har startet firma op. :-) Genialt!!!
Avatar billede hnteknik Novice
02. august 2005 - 09:55 #4
Jeg har selv haft en del korrespondance med udvikleren og som sagt er de interesseret i feedback på programmet, som er åbent for tilrettelser. Da de har lagt programmet ud til alm. brug, så er nok ikke givet, at de vil lave ændringer her og nu for no money. Men det kan være, at han vil give dig anvisning på, hvordan det skal ændres for at virke ( hvsi det er et generelt behov).


Jeg syntes selv, at det er et rigtig godt regnskabsprogram, men har ikke brug for lagerstyring, da jeg yder rådgivning. Jeg kan derfor ikke umiddelbart tibyde at hjælpe dig.

Henrik
Avatar billede hnteknik Novice
14. september 2005 - 20:38 #5
kan du ikke lukke denne
Avatar billede Cyberdata.dk Praktikant
14. september 2005 - 20:39 #6
lukker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Dyk ned i databasernes verden på et af vores praksisnære Access-kurser

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester





White paper
Tidsbegrænset kampagne: Overvejer du at udskifte eller tilføje printere i din forretning? Vi kan tilbyde én eller flere maskiner gratis