Avatar billede heinz666 Nybegynder
31. august 2005 - 13:28

Dårlig modtagelse på bluetooth headset

Hej eksperter,
jeg har en Sandberg "Class 1 link" USB bluetooth dongle installeret og bruger mit Logitech "mobile freedom headset" til at Skype med. Personen i den anden ende hører mig fint og uden problemer, men jeg har tit det problem, at det lyder som om der er en helikopter på linien - meget støj etc. Jeg har checket konfigurationerne på Skype, og de er korrekt indstillet. Hvad kan problemet være?

/Heinz
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester