Avatar billede fixbabe Nybegynder
12. september 2005 - 23:25 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Printer server

Jeg er blevet den heldige ejer af en HP 1610 All-In-One printer. Nu vil jeg høre hvordan jeg kan smide den til min linux box som kører mysql, php, apache, ftp osv og bruge den som printer server. Er det muligt at andre udefra kan printe ud på min printer? og hvordan sætter jeg den op til printer server? :)
Avatar billede fixbabe Nybegynder
13. september 2005 - 17:43 #1
hmm ingen svar eller lign ?
Avatar billede Slettet bruger
13. september 2005 - 18:32 #2
Jeg har  ikke selv nogen erfaring med den slags installation, men jeg kunne da finde noget du måske kunne bruge.

http://www.aboutdebian.com/lan.htm

Hvis du scroller et stykke ned, kommer der en så vidt jeg kan se god vejledning til Debian.
Avatar billede fixbabe Nybegynder
28. september 2005 - 21:37 #3
Lukker desværre
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester