21. september 2005 - 17:03Der er
12 kommentarer og 2 løsninger
Windows-logoet
Jeg er ved at installere WinXP Pro. Pludselig kommer der et popup-vindue hvor der står følgende:
windows XP softwaren har ikke bestået testen til kontrol af kompatibilitetn med windows XP, der kræves , for at produktet kan bære windows-logoet. Og hvis jeg forsætter med at indstillere vil systemet blive ustabilt og muligvis ikke fungere korrekt lige efter installation eller senere.
WinXP-cden er original, og plejer ellers at virke!?
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Det er blot nogle programmer eller drivere, du evt. er ved at installere. Det betyder dog intet - det er blot Microsofts "måde" at skive, de firmaer der her har leveret programmet/driverne, har IKKE betalt os for at afprøve det på XP og vi vil derfor ikke garantere for en stabil installation. I 99,9% af tilfældene er der overhovedet ingen problemer, så installer blot
tag evt. netkort og lign. ud af maskinen når du intallere. Derefter find de rigtige drivere via producenternes jemmesider. Er du i tvivl, så brug dette program.-> http://www.lavalys.hu/downloads/everesthome151.exe
hvis man ikke "gider" den funktion ka den ændres her |højreklik Denne Komputer|Egenskaber|Hardware --> Drivere --> Driversigning --> Indstillinger for drivekontrol, og så flytte prik og flueben til det man syntes.
Mange tak for hjælpen. Jeg fortsatte bare installationen, og Windows XP Pro fungere nu. Igen Tak! Point gives til: haverslev, peet49, -bartfreak og gratis.
Jo, peet49 skulle ha haft point. Men jeg skrev hvem der skulle ha point. Jeg ventede en nat og formiddagen på et svar fra peet49. Jeg fik intet! Jeg ville ellers regne med at han abbonerede på spørgsmål, og så vide han ville få point...! ...efter 8-10 timer.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.