Avatar billede kasper_the_god Nybegynder
28. september 2005 - 19:21 Der er 3 kommentarer

Windows xp, nu med log-on!

Hej allesammen.
Efter jeg forleden dag, installere min nyindkøbte scanner (og diverse scanningsprogrammer), er der nu sket det, at hver gang jeg starter min computer op, eller den har stået uberørt i nogle minutter, så kommer der en blå skærm frem hvor jeg skal trykke på mit brugernavn, for at vende tilbage til windows.
Det synes jeg er MEGET irriterende!
Derfor: Hvordan fjerner man den "sikkerhedsforanstaltning"?
Jeg har Win XP SP1, og at opgradere til SP2 er ikke nogen læsning, da jeg ikke bryder mig om SP2.
På forhånd tak.

Her er et billede af, hvordan det ser ud:
[URL=http://img251.imageshack.us/my.php?image=irriterende1aq.jpg][IMG]http://img251.imageshack.us/img251/6517/irriterende1aq.th.jpg[/IMG][/URL]
Avatar billede kasper_the_god Nybegynder
28. september 2005 - 19:21 #1
Avatar billede kasper_the_god Nybegynder
28. september 2005 - 20:03 #2
Problemet er løst
Avatar billede boxer Praktikant
28. september 2005 - 20:30 #3
Det var dejligt :o)

Du har et par åbne spørgsmål:
http://www.eksperten.dk/list.phtml?spm_creator=kasper_the_god&status_1=on&status_2=on&status_3=on&status_4=on

Her kan du se hvordan du lukker dine spørgsmål:
http://expfaq.1go.dk/
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester