19. april 2001 - 11:04Der er
2 kommentarer og 1 løsning
Lægge tal sammen.
Jeg bruger dreamweaver 2.0 - og jeg skal have den til at lægge nogle tal sammen automatisk som brugeren af hjemmesiden har valgt på en liste (en \"list/menu\"). Så dreamweaver skal altså på en eller anden måde vide den skal lægge tallene sammen fra list/menue-felterne. Man skulle tro denne funktion var indbygget i DW - men jeg er ikke i stand til at finde den. Skal der virkelig et javascript til ? I så fald - kan dette så finde ud af at lægge disse list/menues værdier sammen ?
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Det er bare i orden. Så har du jo også lidt til at spørge med igen... :-)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.