Avatar billede Slettet bruger
18. december 2005 - 22:56 Der er 1 kommentar og
2 løsninger

empire earth 2

Jeg er ved tutorial 4, og jeg mangler bare at erobre fjendens teritorie, hvordan gør man lige det?
Avatar billede miss-g Seniormester
19. december 2005 - 02:06 #1
Nu har jeg ikke lige spillet, men har spillet mange af den slags. Man plejer at gå til det kort hvor man kan se hele verdenen, og så væger du fjendens teritorie, og trykker på én eller anden knap der indikerer at du vil i krig, og så vælger du hvilke af dine mænd du vil sende afsted og trykker OK.

Noget i den retning...
Avatar billede miss-g Seniormester
19. december 2005 - 02:18 #2
Prøv at se videoen her - WAR PLANNER:
http://www.empireearth2.com/gameoverview.html#
Avatar billede Slettet bruger
19. december 2005 - 17:07 #3
Jeg fandt endelig ud af det:) Man skulle bare bygge et city center på fjendens territorie. Men du skal da have lidt for at have fundet siden:-P
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester