Avatar billede gthang19 Nybegynder
27. december 2005 - 14:18 Der er 4 kommentarer

Internettet går bare i stå, hvad gør jeg

hej alle

Når jeg skal ind på en tilfældig hjemmeside, så går den bare i stå og og går ikke videre,,,

hvad kan det skyldes....? og hvad kand er gøres for at den kommer til at virke...?
Avatar billede nva Praktikant
27. december 2005 - 14:34 #1
Prøv at tømme dine temporære internet-filer - evt. kør en diskoprydning fra programmer-tilbehør-systemværktøjer.
Avatar billede gthang19 Nybegynder
27. december 2005 - 14:45 #2
det har jeg gjort, det virker ikke...
Avatar billede nva Praktikant
27. december 2005 - 14:48 #3
Som altid kan det jo skyldes virus/spy osv. på din pc - og 1000 andre ting. Du kan prøve at følge denne vejledning http://www.exp.dk/artikler/755

Ikke nødvendigvis mig der følger op.
Avatar billede christian Nybegynder
27. december 2005 - 16:28 #4
prøv at installere firefox og læg mærke til om den også går i stå når internet explorer går i stå. Så du på den måde kan fastslå om det er din internet forbindelse eller internet explorer som er "underlig".

Jeg har på fornemmelsen at den sidste opdatering til windows har lavet nogle underlige ting ved explorer.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester