Booter ikke efter standby (Ingen power til fans eller noget)
Hej
Jeg har et meget strange problem med at få pc’en til at vågne op fra standby.
Jeg satte den op til at gå i standby efter et stykke tid, men efter det har jeg ikke kunnet få den til at starte.
Der kommer ingen strøm til alle fans eller noget som helst. Den eneste indikator af at der er strøm på er at PWR-LED blinker som indikator for at den er på standby.
Jeg har ikke puttet nogle nye dele i computeren og jeg har prøvet at cleare CMOS uden at det hjalp
Jeg har prøvet et trick jeg fandt her med at cutte strømmen og så trykke på powerknappen et par sekunder for derefter at slå strømmen til igen og det hjalp ikke.
Der bliver investeret massivt i AI. Teknologien er mere tilgængelig end nogensinde, og ambitionerne er høje. Alligevel oplever mange virksomheder, at resultaterne udebliver.
Lige lidt mere info. Der har aldrig vaeret noget galt med nogle af delene paa denne pc. Jeg har ogsaa samlet +5 pc foer saa det er ikke en newbie fejl jeg har lavet.
Mit eneste gaet er at stroemforsyningen paa en eller anden maade er blevet braendt af. Men jeg kunne virkelig godt taenke mig at hoere en andes mening om dette foer vi gaar ud og braender et par hundrede af paa en ny stroemforsyning som vi maaske ikke har brug for.
Hmm, det er da lidt underligt at der ikke er nogen der svare tilbage.
Foer i tiden var der altid en venlig og kompetent person der kunne hjaelpe en, men det har maaske aendret sig siden sidst.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.