det kan gøres - et forholdsvist kendt auktions site bygger på J2EE
:-)
Synes godt om
Slettet bruger
06. januar 2006 - 21:57#2
Ja, jeg kunne hellere ikke finde noget. Jeg har snakket med min kunde og han er villig til at betale for en licens, men det skal stadig være så jeg kan ændre efter behov. Problemmet er lige nu at hans tidligere programmør er hoppet af og han skal bruge det inden februar - det er umuligt for mig at programmere sådan en side inden februar :)
har du prøvet at kigge efter en fleksibel web shop som måske kan hackes til et auktions site ?
Synes godt om
Slettet bruger
07. januar 2006 - 13:28#7
Ja, eBay er sgu nok ikke til salg og hvis det var så er det nok noget over min kundes budget :) Mit problem er som sagt at det skal være færdig inden februar og da det skal laves i min fritid og jeg har adskellige projekter i kø så er det total umuligt at nå det :(
Jeg har kigget lidt rundt for at se om jeg kan finde en alternativ løsning og endnu er der ikke dukket noget op
Ja, det er sgu irriterende når man har en kunde som endelig er villig til at betale men man så ikke har softwaren :@
Synes godt om
Slettet bruger
16. januar 2006 - 09:36#8
Så må jeg jo findet noget PHP i stedet :(
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.