Avatar billede wackey Nybegynder
15. januar 2006 - 16:08 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

media center 2005

jeg skulle til at installer windows xp media center 2005
har fået installeret windows xp men  kan ik finde ud af at få den opdateret til media center 2005
Der er ingen installation filer på den cd med programet..

Nogle der ved hvordan man gør?
Avatar billede Slettet bruger
15. januar 2006 - 17:32 #1
Der plejer at være 2 eller flere cd-er. Start med CD1 som installerer basissystemet når du bliver spurgt skifter du til CD2 som indeholder media-delen når du igen bliver spurgt skifter du tilbage til CD1 som afslutter installationen
Avatar billede wackey Nybegynder
15. januar 2006 - 17:52 #2
Blev jeg os spurgt om men den kunne ik finde den dll fil den spurgte efter.. så trykkede på cancel..

Skal jeg prøve forfra igen?
Avatar billede Slettet bruger
17. januar 2006 - 19:07 #3
Lidt repons ??
Avatar billede wackey Nybegynder
20. januar 2006 - 18:43 #4
har fundet ud af det.. Det var fordi jeg var kommet til at trykke på ok knappen.. det skal man ik gører man skal bare putte cden i og vente på den selv loader.

smid lige et svar helgec.. du har jo sådan set skrevet svaret rigtig..
Avatar billede wackey Nybegynder
02. april 2006 - 13:23 #5
Helgec?
Avatar billede wackey Nybegynder
03. februar 2007 - 11:50 #6
Lukker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester