Avatar billede darth-domino Nybegynder
23. februar 2006 - 09:16 Der er 1 kommentar og
1 løsning

WereWolf/Vampire Atributes + Abilities Problemer?

Jeg spiller meget rollespil, og er begyndt at kigge lidt på WereWolf og Vampire, men jeg fatter ikke deres Skilles system!

Det er noget med at man ligger en Atribute sammen med en Ability når man skal udfører en handling, men hvordan ved man hvilke man skal bruge mod hvad???

Er der nogen der kender en god side omkring det?

Og nej jeg gider ikke bare at i kaster nogen links af til mig, gerne med en forklaring osse..... TAK!
Avatar billede beorn Nybegynder
23. februar 2006 - 14:07 #1
jeg kan ikke hjælpe dig desværre. men jeg ved at der på www.rpgforum.dk er en hel del som spiller werewolf & Vampire og at de er ret godt inde i de enkelte regler.
og normalt giver de også gode svar til nybegyndere i spillene.

håber du kan leve med at jeg giver dig et link :)
Avatar billede darth-domino Nybegynder
24. februar 2006 - 14:06 #2
lukker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester