03. april 2006 - 19:56Der er
13 kommentarer og 1 løsning
Der kommer ikke farve på billedet!
Når jeg går ind i programmet Adobe Photoshop 7.0.1 så er det at jeg går ind og får det ene billede ind på det andet men når jeg har begge billeder på det samme parpir, så gidder der ikke og komme farve på det jeg kopiret der over med tryllestaven.
Håber i ved hvordan der kommer farve på og hvordan man gemmer billedet.
Har du set efter at dit billede - det billede du smider det andet billede over på - ikke er i gråtoner (Billede -> Tilstand -> Gråtoner)?
Hvordan du gemmer dit billede -> ved ikke om du har haft problemer med det eller om jeg bare ikke forstår spørgsmålet. Men du gemmer et billede ved at sige Filer -> Gem som.
Det jeg mener med at det ikke passe er, at det ikke kan være meninge at du ikke kan gemme eller gøre noget andet....derfor syntes jeg at du skal installer dit program på ny.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.