Avatar billede kac Nybegynder
03. april 2006 - 20:29 Der er 3 kommentarer og
2 løsninger

concorde version 3.0 - koder

Hej er der en som kan fortælle mig hvor ejg kan finde min licens kode. Jeg har programmet installeret, men skal nu have det hele væk og installeret igen og jeg kan ikke finde min licenskode. Er der en som kan hjælpe mig. På forhånd tak.
Avatar billede leif Seniormester
03. april 2006 - 20:49 #1
Du kan enten anmode om dem via din forhandler eller gå ind i Generelt -> Tilpasning -> Adganskoder -> Koder
Avatar billede leif Seniormester
03. april 2006 - 20:50 #2
Og udlæse dem til en fil som du kan indlæse efter reinstall
Avatar billede kac Nybegynder
04. april 2006 - 00:23 #3
leif> Det vil den simpelthen ikke. Jeg har brændt det andet regnskab ned. Kan jeg ikke finde den fil med koderne i? Hvad kan den evt. hedde?
Avatar billede cfive Juniormester
04. april 2006 - 07:48 #4
c5codes.sys er filen du leder efter.
Avatar billede mariaf Juniormester
04. april 2006 - 16:54 #5
Du skal jo under alle omstændigheder have gemt dine data, så det nemmeste er jo at tage en fuld backup/kopi af din C5 mappe. Dernæst installere du din c5 fra cd'en og kopierer backup'en ind igen. Skal du have dine data "fjernet", så lad være med at kopiere C5data.dat ind, men bibehold den originale, og det samme gælder, hvis du vil have fjernet alle tilretninger: Bibehold den originale C5direct.sys og C5util.usr.

Hvorfor ringer du ikke bare til din forhandler og får en ny kodefil? Det tager 10 minutter fra du har ringet til du har den på mail.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester