Avatar billede pillpopper Nybegynder
23. maj 2006 - 21:30 Der er 7 kommentarer og
1 løsning

Hvad ville i gøre

Hej jeg har lige fået en mærkværdig opførelse fra en bruger her på "E" bare fordi jeg prøver at være behjælpelig med at besvarre spørgsmålet. Og så bliver jeg svinet til som ses her samt en dårlig karma som iefter jeg kan læse er ulovligt/et brud på eksperten.dk s regslsæt (FAQ): http://www.eksperten.dk/spm/711397
samt karma står der skrevet "Tumpe" hvilket jeg ikke rigtig vil finde mig i.
For at sige det lige ud så skal vedkommen værre glad for jeg ikke kender ham personligt så kan man tænke over hvad jeg  mener da det kan forståes på mange måder:)

Og nu her kan jeg se han har fået kolde fødder med hvad R.... det mig´´ tjaa jeg spørger bare mig selv pt.

Hvad ville I gøre hvis det var Jer?

det er feks. en af grundene til jeg ikke gider at hjælpe andre ret meget for man bliver bare svinet til.

Ps:. Jeg sætter lige 15 NÆRRIGE point på som svar *LOL*
Avatar billede twotimes Nybegynder
23. maj 2006 - 21:49 #1
jeg ville være ligeglad med hvad en eller anden fjollet bandit sagde, og så ville jeg lade være med at oprette tråde som denne.
Avatar billede johnstigers Seniormester
23. maj 2006 - 21:56 #2
Enig med twotimes.

http://www.eksperten.dk/spm/711397 - spørgsmålet er i Visual Basic kategorien og du svarer som var det i en styresystem kategori - dette er bare en uheldig fejl, for du har sikkert bare læst spørgsmålet uden at tjekke kategori først.
Det var så din fejl.

Men måden searchjob reagerer på er lidt vel hård, men igen...
Man lærer ikke hvordan man opfører sig på eksperten på 3½ måned.
Avatar billede pillpopper Nybegynder
23. maj 2006 - 22:07 #3
k,, jeg havde ikke set hvor lang tid han har været her på eksperten.dk (jeg kigger ikke efter sådan noget og især meget sjældent i karma systemet det er kun hvis jeg ser noget sjovt ligende med grovere så kan jeg godt finde på det, for det karma system giver jeg ikke meget for da man ikke kan se afsenderen, før man kan det kan jeg tage det seriøst).

Men derfor skal man somsagt tale ordenligt til en og hvis jeg skal se alt på en side hvergang så vil jeg blive rundtosset, jeg læser spørgsmålet og svarre.  Og på den måde det var skrevet på kan det kun blive svaret således i min taleform.
jeg ser det ikke som min fejl på "ingen" måde da jeg taler pænt til andre, det var der -  filmen knækkede for ham og ikke mig.

men tak for svaret. vil du have point så lægger du bare et svar kan du hygge dig:)
Avatar billede pillpopper Nybegynder
23. maj 2006 - 22:08 #4
Hvem er foresten ham twotimes som du siger du er eneig i? jeg kan ikke umelbart se brugeren.
Avatar billede pillpopper Nybegynder
23. maj 2006 - 22:15 #5
.
Avatar billede pillpopper Nybegynder
23. maj 2006 - 22:20 #6
k understand;)
Jeg lukker herfra.
Avatar billede johnstigers Seniormester
23. maj 2006 - 23:00 #7
twotimes er den første der kommenterede :)
Avatar billede johnstigers Seniormester
23. maj 2006 - 23:02 #8
Ja du talte absolut pænt til ham, hvilket du dog altid gør :)

Du lavede en banal "fejl" som han straffede dig for ved at bruge et knapt så pænt sprog overfor dig.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester