Avatar billede downloading Nybegynder
28. august 2006 - 19:27 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

Skrue op for lyden på en mpg film

Hej.

Jeg har en lille mpg film, men jeg har brug for at skrue op for lyden i den.. Kan man hente et program til det? Gerne et gratis et :)

Mange tak.
Avatar billede john_westcoast Nybegynder
28. august 2006 - 19:42 #1
Hent VLC Mediaplayer, der kan du skrue op ved at flytte musen henover det grønne ved højttalerikonet.

http://www.videolan.org/vlc/
Avatar billede uffesteenberg Novice
28. august 2006 - 22:49 #2
Hæ hæ... jeg tror downloading mener et program, der kan øge lydstyrken i selve videon (ligesom programmer der kan skrue op for lydstyrken mp3-filer og altså ændre selve filen)... eller???
Avatar billede john_westcoast Nybegynder
28. august 2006 - 23:00 #3
Ja Uffe tror du har ret :-)
Avatar billede downloading Nybegynder
28. august 2006 - 23:03 #4
Yep.. Uffe har ret :)
Avatar billede downloading Nybegynder
07. september 2006 - 21:29 #5
øv... ingen brugbare svar :(
Avatar billede gider_ikke_mere Nybegynder
14. september 2006 - 01:09 #6
TMPGEnc 4.0 XPress kan, men den er ikke gratis. http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/product/te4xp.html

30 dages demo kan hentes.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester