Avatar billede p65 Nybegynder
31. august 2006 - 13:44 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Netværksadgangsdisk til PS2

Hvor finder jeg en Netværksadgangsdisk til en PS2?

Jeg kan ikke finde den som burde have. Sønnen har en scph 70004. Har Sony sådan én?
Avatar billede p65 Nybegynder
31. august 2006 - 14:24 #1
Jeg vil forsøge at ringe til Playstation helpline
+45 70 12 70 13 (18-21)
Avatar billede -bartfreak Nybegynder
31. august 2006 - 16:08 #2
der er slim, ikke sandt.?
så vidt jeg ved er det ikke påkrævet, kun hvis man har den gamle, så skal man bruge en netværksapadter+ noget software.
Måske jeg ta´r fejl.?

citat.-> Online gaming
Hvis du har en netværksadapter eller den helt nye Playstation 2, er det muligt at spil via netværk mod andre. Med en netværksadapter eller det nye integrerede netværkstik i den nye Playstation 2 har du mulighed for at slutte din konsol direkte til en bredbåndsforbindelse. Så du kan gå online med en lang række netværksunderstøttede spil og programmer og det er muligt at dyste, samarbejde og endda chatte med andre PlayStation 2-ejere.


Kilde.->> http://www.boomtown.net/da_dk/playstation-2.php
Avatar billede p65 Nybegynder
31. august 2006 - 20:08 #3
Slimline PS2 skal også have Netværksadgangsdisken! Man behøver dog ikke at være tilmeldt Central Station for at spille en række spil.

Jeg har fået fat på en Netværksadgangsdisken, men Sony wil være op til 3 uger om at sende koder! :-(
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester