02. september 2006 - 14:11Der er
10 kommentarer og 1 løsning
Mærkelig uventet fejlkode
Hej, En bekendt benytter Stone's Summasummarum - et ganske udmærket stykke værktøj til økonomi. Jeg er blevet kontaktet fordi han pludslig fik en uventet fejlkode - Fejlkode nr. 7 (??) da han forsøgte at åbne regnskabet.
Har nogle oplevet noget lignende? Hvad kan det skyldes, og hvad kan man gøre? Jeg er selv helt på bar bund - og sikkerhedskopier er der desværre ikke noget af!
Nej det har jeg ikke men kontakt summa sumarum og få at vide hvad fejlen er ( ej 40 fejl betyder at fejlen måske sidder 40 cm fra skærmen)det var bare for sjovt men du skal kintakte softvare udbyderen går ud fra du har licens hilsen hardy eller lav en opdatering der er kommen ny beta 3.5
Jeg har oplevet samme fejl, og har snakket med Stone's Software og jeg skulle sende en sikkerhedskopi til dem og så kunne de låse den op, så det håber jeg hjælper.
Jeg kopierede alle mapper i biblioteket: c:\Programmer\SummaSummarum\ til en midlertidig mappe.
Så afinstallerede jeg programmet og installerede det igen.
Til sidst kopierede jeg mapperne tilbage til c:\Programmer\SummaSummarum\ og så virkede det hele igen.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.