Der er jo en del flere pins på bundkortet end der er fra ledningen i kabinettet, og det er jo ikke den slags man har lyst til at gøre forkert :-) Der er heller ikke noget i manualen :-/
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Nå ok man kan simpelthen sætte 2 USB porte til samme stik på bundkortet - den havde jeg ikke lige regnet ud, men jeg kan da godt se i manualen nu jeg læser efter at der er 3 stik som "supporterer" 6 mulige USB porte. Der er bare et eller andet ulogisk ved at sætte flere uafhængige porte til samme stik :-) Jeg troede de mente at man kunne sætte sådan et dobbeltstik eller noget på :-) Tak for hjælpen - jeg tror også firewiren virker, har dog ikke noget udstyr ved hånden så jeg kan teste den.
IEEE1394 ~ Firewire ~ iLink VG = GND og VP = +12VDer er til to porte. Resten siger sig selv og du kan benytte en af de to +12V vilkårligt. Ja, sørg endelig for at lederne sidder på de rigtige pions. Jeg har brændt porten af på en camcorder. Det var ikke mig, der havde klodset i det, men producenten af Front-tingen, som havde mærket pins forkert.
avs det er surt - jeg har også læst lignende historier på nettet, så der grund til at gøre det ordentligt.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.