27. december 2006 - 20:26Der er
4 kommentarer og 1 løsning
layer opacity
jeg har nu siddet og søgt efter spm som omhandler det samme, men har stadig ikke kunne finde ud af det
jeg skal have ændret opacity på et eller flere layers
det er noget med color > aplha i properties vinduet, men det vindue kan jeg bare ikke finde det punkt nogle steder.. i min properties vindue kan man kun vælge tween, rotate, sound osv men ingen color??
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
så vidt jeg ved kan du ikke sætte opacitet på et helt lag, du skal markere objekterne på scenen, så ændrer properties paletten sig så du kan sætte alpha værdien
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.