Avatar billede sorensen_123 Nybegynder
05. januar 2007 - 16:58 Der er 1 løsning

"Virtuelt benchmark"?

Hejsa,

Nu er jeg jo lidt af en freak, så hver gang jeg får noget nyt hardware, skal jeg jo liiige teste benchmarken i 3dmark 06.

Nu står jeg over for at skulle have en hel ny computer, og derfor kommer nu mit spørgsmål.

Kan det lade sig gøre at køre en form for virtuel benchmark, så jeg kan indtaste oplysninger om hardwaren der kommer i min nye computer (f.eks. dualcore processor, så indtaster jeg clockfrekvens, osv osv, samme med grafikkort, ram etc.) og så kommer den med et resultat på, hvordan min nye computers benchmark ca. vil være.

Håber at nogen kan hjælpe mig :)
Avatar billede sorensen_123 Nybegynder
07. januar 2007 - 13:59 #1
Lukker igen :)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester