Avatar billede mlund83 Nybegynder
07. januar 2007 - 12:10

no mesa partition found - system will reboot

X Hej, jeg har et problem med min nye maskine.
Den kører med Win MCE DK, 250GB SATA disk.

Når jeg starter den kommer den op med "no mesa partition found - system will reboot". Herefter gør den ingenting. Hvis jeg slukker og tænder den igen, så starter den fint op.
Hvis jeg herefter tager strømmen fra den, så kommer fejlen igen ved næste opstart.

Er der nogen som kender til problemet. Jeg syntes ikke jeg kan finde noget brugbart svar andre steder.

Jeg ser frem til jeres svar.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester