I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
den skal i hvert fald ikke skrottes, i så fald er jeg klar ved skraldespanden :P Men som du selv siger at det ikke det nyeste nye... hmmm jeg ville give ca. 2000 kr. tror jeg.
Det vil sige mig C2D processor i en af mine maskiner med en frekvens på 1.83 kun er 1800kr +/- lidt for mit 8800GTS, 2GB RAM til 3200kr, 2xWS Raptor på 76GB og en 500GB anden producent, et bundkort til 2300kr plus andre ting ;D
Den teori holder ikke dr1 ;D
Men jeg vil skyde opretters maskine til 2-2500. Evt mere på qxl. Dette har jeg ikke vurderet udfra processorens størrelse.
Huset, jeg vil straks påpege, at det IKKE er mig der har givet dårlig karma, jeg har ingen grund til at give dette "karma", da jeg kun ser eksperten som en hjælp, lige meget hvilke svar der fremkommer.
Men 2000,- er da også en god sjat for spanden.. Hvordan fungere det dersen qxl?
qxl er bare en internet aktion hvor folk kan byde på ting. Nogle gange "kommer man til" at byde mere end hvad man rent faktisk ville give oprindeligt, for det er jo hele tiden "lige" 20 kr. ekstra :P
Selv har jeg også været i "slagsmål" omkring en vare med en anden bruger der, ligesom mig selv, ikke ville give sig :P
ang. qxl må jeg være ærlig og sige at jeg tror der er nogle (ligesom så mange andre steder) der bliver snydt på QXL.
Men hvis du sælger, tror jeg ikke du oplever noget, kun hvis du køber nogle specielle ting.
Siden er "gratis" i den forstand at det ikke koster noget at oprette en bruger, men tilgengæld koster lidt at lave en annonce. De tager fx. 2 kr. for det evt. 3. billede du må have i din annonce. De to første er vidst nok gratis (så vidt jeg husker).
Om der er mange der bruger siden? JA! det er nok enten QXL eller DBA folk benytter til køb af brugte varer.
Om du kan være sikker på a få pengene? Svært at sige. QXL lover ikke noget, det er en handel mellem dig og køber, me det er en god ide at sikre sig pengene inden man sender varen af sted (fx. via netbank)
Ellers er der også mange der bruger post danmarks efterkravs betaling!
Er det noget med, at man skal have dankort, eller lign, for at kunne tilmelde sig?
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.