De hjerneceller du mister ved at sniffe lim kommer aldrig igen - værd at vide, hvis man har en fremtidig IT-karriere i tankerne .. eller enhver anden... ;)
Lim-snifning er at indånde opløsningsmidler, som man som mange sikkert ved bruger i en del forskellige produkter.. Jeg mener at opløsningsmidlet bruges til at holde limen flydende indtil det kan fordampe. Men der findes da også opløsningsmiddelfri (hmm findes det ord) lim, som er helt uskadelig. Du skulle nok hellere finde noget papirlim fra folkeskolen, så SER du kun dum ud når du sniffer :-)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.