Avatar billede pezz Novice
16. marts 2007 - 06:54 Der er 6 kommentarer og
1 løsning

Program der kan måle upstream/downstream-forbrug

Jeg søger et lille program, kan ikke huske hvad det hedder. Men det fyldte ikke meget. Man kunne vælge et program og så køre programmet, og herefter få vist hvor meget upstream og downstream programmet brugte, over tid. Dvs. hvis man valgte sin internetforbindelse/netværk, og programmet fx. hentede noget på internettet, så kunne man se hvor mange kbit/s der blev hentet med.

Jeg har brug for dette program igen! 200 point til den der kan finde det, eller et tilsvarende - til Windows XP.
Avatar billede gertp Nybegynder
16. marts 2007 - 08:08 #1
Avatar billede screem_brille Novice
16. marts 2007 - 09:04 #2
Avatar billede pezz Novice
16. marts 2007 - 09:20 #3
Kender godt de programmer, men det skal være et program der specifikt måler trafikforbrug for et enkelt program, som man vælger. Beskrev det muligvis lidt vagt ovenfor.
Avatar billede screem_brille Novice
16. marts 2007 - 09:23 #4
netlimiter.
Avatar billede screem_brille Novice
16. marts 2007 - 09:23 #5
Avatar billede pezz Novice
16. marts 2007 - 19:18 #6
takker :)
Avatar billede screem_brille Novice
16. marts 2007 - 19:24 #7
var så lidt.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester