Avatar billede tos Praktikant
28. marts 2007 - 15:36 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Hvordan opretter jeg en database hos Sourceforge.net?

Hej

Jeg sidder og koder på et opensource cms og skal have oprettet + have adgang til en database på sourceforge.net. Det er mit projekt (TinX/cms) så det er mig der er admin..
Jeg har brugt det meste af 2 aftner nu og er ved at være lidt muggen over ikke at kunne finde noget brugbart på google eller sourceforge.

Sourceforge har en vejledning som næsten virker... jeg kan bare ikke finde:
"Database User Password: specified by the project administrator on the database admin page, must be initially set here and can be changed at any time"

http://sourceforge.net/docman/display_doc.php?docid=4297&group_id=1#mysql

Er der nogen der ved hvordan jeg får oprettet databasen og adgang til den?

Venlig hilsen
Torben Sørensen
Avatar billede tos Praktikant
05. oktober 2012 - 09:44 #1
anyone??
Avatar billede tos Praktikant
10. november 2013 - 13:06 #2
jeg lukker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester