jeg har bolignet derhjemme og det køre fint især med counterstrike har jeg ping helt ned på 10 20 konstant og det er fedt, men jeg har et lille problem når jeg downloader en torrent fil kan den ligepludselig køre fra 300kb/s ned til 0kb/s også bliver den bare dernede, nogen som kan fortælle mig hvorfor den gøre det, er der ikke en måde hvor man kan undgår det?
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Det netop det jeg satser på ellers ville jeg ikke oprette denne tråd dum pap, jeg forstå ikke, hvorfor de bloker netop lige den trafik, hvad så med alt det andet trafik exempel børne porne ik fordi jeg har været inde men hvis fx du skriver "sex" i google så kan du selv gætte dig frem til hvad du kan finde der. du kan selv se systemet er total FUCK UP de tillader dig alt det lort. hvor derimod, bloker for en latterlig port som ingen betydning har, forstår du?!!?
Tror jeg har fundet en fidus. Hvis man downloader flere filer på en gang bliver selve traffiken belastet på en eller anden måde så man kan downloade filerne selvom den port er blokeret,
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.