Avatar billede megadragon Nybegynder
22. maj 2007 - 16:29 Der er 1 løsning

Hvilken UPS skal jeg købe

Da min nuværende UPS er ved at være for lille, vil jeg købe en ny. lige nu trækker min computer ca. 270W ved idle og 310W når jeg spiller; men jeg regner med snart at opgradere min 500W PSU til en 1kW. Desuden regner jeg med skifte mit GeForce 6800GS ud med en GeForce 8800GTX, så jeg kommer til at bruge nogle flere W end de nuværende.
UPS'en behøver ikke at kunne holde strøm i mere end 5-10 minutter, da jeg bare vil have tid til at lukke computeren ned, eller skifte sikring.
Den måske helst ikke koste mere end 1500kr, gerne mindre
Jeg vil helst ikke have "anbefalinger" af folk som bare har kikket lidt på edbpriser.dk og set en billig en, der kan give 500W, da jeg udmærket selv kan det. Jeg vil gerne have anbefalinger fra folk, som har personlige erfaringer med UPS'en de anbefaler, eller hvis der findes en online anmeldelse (skriv også linket så).

Håber der er nogen der kender en god/billig/kraftig UPS :)
Avatar billede megadragon Nybegynder
21. december 2007 - 23:04 #1
.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester