Er ved at være godt gammeldags desperat: Når jeg går på dr.dk og andre sites, hvor der streames (f.eks programmerne under Satire, Nyheder osv), så "tjekker" systemet min opsætning, og lige inden den er klar med at afspille, dukker der en "Explorer må desværre lukke ned pga fejl....". Jeg har haft af- og geninstalleret WMP 11 - har tjekket hele møllen for fejl og alligevel er der ikke nogen "live billeder". Er virkelig dybt taknemmelig for SVARET der kan fixe problemet!!! (Har også haft en Dial-A-Fix installeret uden virkning)
Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.
har du også IE7..? Har selv afinstalleret IE7pga. feks. fejl på dr.
jeg tror ikke de, blandt mange andre har fået opdateret deres sider til browseren endnu. Blot et bud, men mpåske værd at prøve. Afinstaller IE7 i tilføj/fjern programmer.
PROBLEMET SYNES LØST!!! JEG AFINSTALLEREDE EXPLORER 7.0 OG NU KØRER TINGENE SOM DE SKAL.... ER DOG MEGET MYSTISK I MIT UNIVERS, IDET JEG NU HAR HAFT EXPLORER 7.0 SIDEN UDGIVELSEN, OG BRUGT DEN UDEN PROBLEMER INDTIL I SIDSTE UGE!!!
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.