Avatar billede aviation Nybegynder
29. maj 2007 - 09:42

Ved klik hent og indsæt nyt tilbudsnummer

Jeg har tre projektmapper. Mappe 1 menu mappe til valg af tilbudssystemer. Mappe 2 tilbudssystemet. Mappe 3 oversigt over tilbud (ikke lavet endnu).
Når jeg i mappe 1 med funktionskanp åber et tilbudssystem bliver kundedata overført til tilbudssystemet. Jeg vil gerne samtidig kunne hente et nyt tilbudsnummer fra mappe 3 vor der indsættes et nyt under det forgående i kolonne A hvis der er navn i den foregående kolonne B. Da der ikke skal laves et nyt nummer hvis det foregående ikke er brugt. Jeg hårber der er en som kan hjælpe mig med dette.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester