Avatar billede mads375 Juniormester
07. juni 2007 - 21:14 Der er 1 løsning

komprimerer mpeg1

Hejsa.
Jeg er igang med at ligge gamle vhs bånd ind på computeren. Jeg har brugt Powerdirecter til at klippe og samle filerne i og så til sidst fremstille en film.
Men problemet er bare at de kommer til at fylde for meget, jeg vil gerne have dem ned til at fylde ca 700-800 mb, istedet for 2 gb. De ligger i mpeg1 format.
Kender i et program der kan konverterer filerne ned???

Med Venlig Hilsen
Mads
Avatar billede mads375 Juniormester
08. juni 2007 - 23:07 #1
svar
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester